Projekt „Kodowanie w Bibliotece”

Projekt „Kodowanie w Bibliotece” jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wyposażyła biblioteki w sprzęt elektroniczny umożliwiający naukę podstaw kodowania. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy otrzymała:

• trzy tablety,
  • trzy gry edukacyjne Scottie Go!
  • trzy roboty Photon w wersji edukacyjnej wraz z akcesoriami (matą piankową i kompletem fiszek do ćwiczeń na macie).

Dzięki projektowi biblioteka zyska:

• wprowadzi do swojej oferty nowatorskie działania edukacyjne, będące odpowiedzią na ważne potrzeby mieszkańców,
  • rozszerzy i rozwinie swoją działalność edukacyjną, dzięki czemu pomoże młodym ludziom zdobywać przydatne umiejętności,
  • zaprezentuje się – mieszkańcom, partnerom, władzom samorządowym – jako nowoczesna, otwarta, dostrzegająca nowe trendy instytucja oraz miejsce zdobywania nowej wiedzy i umiejętności,
  • zyska nowych użytkowników, ugruntuje swój pozytywny wizerunek w otoczeniu i z pewnością  przyczynią się do odkrycia w swojej okolicy zdolnych młodych „koderów”.

Dzięki projektowi dzieci i młodzież z Lubska zyskają:

• nauczą się myśleć logicznie i skuteczniej rozwiązywać problemy,
  • odkryją i rozwiną swoje zdolności, pasje i szczególne talenty,
  • będą bardziej świadomie i z większym zrozumieniem korzystać z różnych urządzeń elektronicznych, programów i usług,
  • będą dobrze się bawić i miło spędzać czas w bibliotece, a przy okazji gimnastykować szare komórki a w dłuższej perspektywie, będą miały szansę na znalezienie pracy odpowiadającej ich zainteresowaniom.

Odwiedziny od 04.01.2021 3254