Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza do udziału w piątej edycji Noworocznego Wierszowania (KONKURS JEDNEGO WIERSZA), który w tym roku odbędzie się w formie filmowej. Noworoczne Wierszowanie jest okazją do poetyckich wypowiedzi zarówno osób młodych, niezrzeszonych, jak i twórców zrzeszonych w stowarzyszeniach i związkach pisarskich.

Organizatorzy proszą o przesłanie audiowizualnego nagrania 1 wiersza (nagranego np. telefonem komórkowym) o długości do 2 minut oraz treści tego samego wiersza w pliku Word do 11 stycznia 2021 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Film prezentujący wszystkie wiersze oraz wyniki konkursu opublikowany zostanie na Facebooku Biblioteki Norwida 14 stycznia o godz. 18.00.
Współorganizatorzy Konkursu: Związek Literatów Polskich Oddział Zielona Góra oraz Zespół Kół Naukowych Gradiam UZ.
Zwycięzców Konkursu wyłoni Jury powołane przez organizatora, które oceniać będzie wyłącznie wiersze (a nie sposób ich nagrania lub recytacji).
Przyznane zostaną 3 nagrody:
I miejsce: bon do Empiku o wartości 300 zł
II miejsce: bon do Empiku o wartości 200 zł
III miejsce: bon do Empiku o wartości 100 zł

oraz trzy wyróżnienia drukiem w czasopiśmie „Pro Libris”.
Wszystkie nagrodzone i wyróżnione wiersze zostaną zaprezentowane w czasopiśmie „Pro Libris”

files/REGULAMIN_V_Noworocznego_wierszowania.pdf

Odwiedziny od 04.01.2021 3254