Zgodnie z §10 ust. 22 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz. 2091) Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Lubsku od dnia 15 grudnia 2020 r. do odwołania będzie działała w godzinach 8:00 - 16:00 na następujących zasadach:

1. W celu wypożyczenia książek prosimy czytelników o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy, aby umówić się na konkretny dzień i godzinę ( tel. 68 4572422, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

2. Przed wejściem do biblioteki należy zasłonić usta i nos oraz zdezynfekować ręce.

3. Czytelnicy mogą dokonać wyboru książek, które podaje im dyżurujący bibliotekarz.

4. Przedłuża się termin zwrotu książek do dwóch miesięcy.

5. Czasowo zwiększa się liczba wypożyczonych jednorazowo książek do 10 pozycji.

6. Dostępna jest usługa "Książka na telefon"polegająca na dostarczaniu do domu zamówionych pozycji, szczególnie dla osób starszych i niepełnosprawnych. Zamówienia można dokonać telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 - 15:30. Książki dostarczane będą we wtorki i piątki.

7. Pozostałe usługi zostają czasowo zawieszone.

Odwiedziny od 04.01.2021 3254