źródło: Lustro Biblioteki

Pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!” w tym roku obchodzony jest XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Jego celem jest wspólna lektura rodzin.

Idea i wydarzenia Tygodnia zachęcają rodziny, ale też szkoły, przedszkola, świetlice i inne miejsca, w których czas spędzają dzieci, do regularnego wspólnego czytania. Zarazem promują wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, w tym roku ze światłem skierowanym na polskich autorów. Gośćmi XX Tygodnia Czytania Dzieciom będą znani pisarze, których książki znalazły się w Złotej Dwudziestce Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” oraz wybitni artyści, Ambasadorzy Fundacji – zachęcają organizatorzy.

Harmonogram wydarzeń OTCD oraz nagrania ze spotkań online dostępne są na stronie

Odwiedziny od 04.01.2021 3253