SZANOWNI CZYTELNICY!

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 19.03.2021 r., poz. 512) i rekomendacjami Biblioteki Narodowej, biblioteki publiczne mogą być otwarte dla użytkowników od 20 marca do 18 kwietnia 2021r.

W związku z tym Bibioteka Publiczna Miasta i Gminy w Lubsku oraz Filia w Białkowie i w Górzynie będą, jak do tej pory, otwarte dla czytelników.

Przypominamy o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych i zasadach bezpieczeństwa:

1. W lokalu może przebywać określona liczna osób (1 osoba na 15 m2).
  2. Wypożyczanie książek bez wolnego dostępu do półek.
  3. Książki podaje bibliotekarz.
  4. Użytkownik ma może zamówić telefonicznie bądź  e-mailowo wybrane publikacje.
  5. Bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia umawia z użytkownikiem termin odbioru na konkretną godzinę.
  6. Bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje paczkę z zamówionymi egzemplarzami.
  7. O umówionej godzinie bibliotekarz przekazuje paczkę, tzn. zostawia ją na stoliku przy wejściu do budynku Biblioteki lub przy wejściu do filii bibliotecznej, a użytkownik  samodzielnie ją odbiera.
  8. Przyjmowane zwroty pozostają w kwarantannie przez okres 3 dni, po tym czasie kierowane są do wypożyczania.
  9. Nie pobieramy opłat za przetrzymane zbiory za okres zamknięcia bibliotek
  10. W reżimie sanitarnym może być realizowana usługa „Książka z dostawą do domu" tzw. „Książka na telefon” dla osób starszych i niepełnosprawnych. Książki  dostarczane  będą we wtorki i piątki.
  11. Bibliotekarz może zwiększyć limit wypożyczanych książek do 10 sztuk.
  12. Czytelnie, stanowiska komputerowe oraz inne przestrzenie biblioteki pozostają zamknięte dla użytkowników.

Zamówienia   można   dokonać e-mailowo lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 - 15:30.

Kontakt: tel. 68 457 24 22, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Odwiedziny od 04.01.2021 1064