Stowarzyszenie Lubski Klub Amazonek i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Lubsku zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej „PomacajSie”.
Jest to spontaniczny projekt fotografek z MOOi Studio – duetu specjalizującego się w kobiecych aktach - Anny Szolucha i Małgorzaty Lakowskiej oraz Agnieszki Ford, pierwszej bohaterki kampanii. Do udziału w projekcie autorki zaprosiły kobiety, które przeszły raka piersi. Ich portrety są dowodem, że mimo choroby, a w wielu przypadkach również mastektomii, można czuć się pięknie, kobieco i seksownie. Fotografie dokumentują radość z życia, ale przede wszystkim są wezwaniem do dbania o siebie i pamiętania o regularnym badaniu się.

ZASADY KORZYSTANIA Z USŁUG BIBLIOTEKI W OKRESIE PANDEMII COVID-19

1.   BIBLIOTEKA CZYNNA DLA CZYTELNIKÓW:

pon. -   11:00 - 18:00

wt.   -     9:00 - 16:00

śr.    -     9:00 - 16:00

czw. -   11:00 - 18:00

pt.    -     9:00 - 16:00

Dyżur w II sobotę każdego miesiąca

od godz. 10:00 do 14:00

2.  BIBLIOTEKA URUCHAMIA DLA CZYTELNIKÓW JEDYNIE WYPOŻYCZALNIE KSIĄŻEK.

3.  KSIĄŻKI PODAJE BIBLIOTEKARZ.

4.  CZYTELNICY PRZEBYWAJĄ W BIBLIOTECE WYŁĄCZNIEW MASECZKACH

I RĘKAWICZKACH.

5.  ZALECA SIĘ UMAWIANIE ODWIEDZIN NA KONKRETNY DZIEŃ I GODZINĘ TELEFONICZNIE

LUB MAILOWO.

6.  JEDNORAZOWO W BIBLIOTECE MOŻE PRZEBYWAĆ TYLKO DWÓCH CZYTELNIKÓW

W POSZCZEGÓLNYCH DZIAŁACH Z ZACHOWANIEM ODPOWIEDNICH ODLEGŁOŚCI.

7.  KSIĄŻKI ZWRÓCONE DO BIBLIOTEKI PODLEGAJĄ MINIMUM 3-DNIOWEJ KWARANTANNIE.

8.  FUNKCJONUJE USŁUGA „KSIĄŻKA NA TELEFON” I USŁUGI PLAKATOWANIA

(PLAKATUJE SIĘ PO 3 DNIACH OD DOSTARCZENIA PLAKATÓW).

DZIĘKUJEMY ZA WYROZUMIAŁOŚĆ I PRZESTRZEGANIE POWYŻSZYCH ZASAD.

Odwiedź z dzieckiem naszą Bibliotekę.

Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.

Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą, a w niej

książkę „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.

Pozwól dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki, nawet jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu.

Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie.

Odłóż telefon, wyłącz radio / telewizor, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Spraw, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.

Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku.

Regularne odwiedzanie biblioteki uczy dziecko samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy.

Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie!

Od dnia 05.10.2020 roku biblioteka czynna:

pon. - 11:00 - 18:00

wt.   -   9:00 - 16:00