Szanowni Państwo,

w związku z panującym obecnie zagrożeniem proponujemy zapoznanie się ze zbiorem opowiadań i wierszy, podejmujących temat chorób i wirusów. Utwory przeznaczone są dla najmłodszych czytelników. Polecamy do czytania dzieciom w czasie trwania stanu zagrożenia epidemiologicznego - z jednej strony to ciekawy sposób na wspólne spędzenie czasu; z drugiej - metoda przekazania swoim dzieciom ważnych treści na temat higieny i zdrowia.

pobierz bezpłatnie e-book Wirusowy alarm

Wszystko to, aby nieco poprawić humor, czasem żeby zabrać w podróż po granicach własnej wyobraźni. Ale przede wszystkim aby pokazać, że dzięki literaturze pozostajemy w domu tylko fizycznie – natomiast nasze myśli mogą wędrować gdzie tylko poniesie je opowieść. Proponujemy alternatywę od gier komputerowych, bajek telewizyjnych lub filmów. Jednocześnie wraz z literatami promujemy akcję #zostańwdomu. To ważne aby dzieci wiedziały, że w tym trudnym czasie nie są same i każdy z nas zmaga się z podobnym problemem jak one. Być może dzięki czytanym fragmentom nasi podopieczni sięgną po pełną wersję książki i na kilka chwil oderwą się od elektroniki. Niewykluczone też, że na parę minut zapomną też o całej obecnej, niełatwej sytuacji, co da im moment wytchnienia.

JAK DOŁĄCZYĆ?

Internetowe spotkania autorskie są dostępne dla każdego. Wystarczy zaglądać lub śledzić profil: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej - Ojce i Dziatki bądź #czytankinaczasie. Zawsze w dniu, w którym pojawia się nowe video, w okolicach godziny 13.00 ujawniamy kto dziś zagości w waszych domach. Natomiast wieczorem pozostaje tylko relaksować się słuchając ulubionych opowieści!

Zachęcamy więc, aby sprawdzać czy na Facebook’u Festiwalu nie pojawia się kolejna zapowiedź wieczornej czytanki, które udostępniamy zawsze o godzinie 19.00.

BIBLIOTEKA ZAMKNIĘTA DO ODWOŁANIA

Szanowni Państwo!

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, po wprowadzeniu w dniu 20 marca 2020 r. rozporządzenia Ministra Zdrowia o ogłoszeniu stanu epidemii, przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności instytucji kultury. (https://www.gov.pl/web/kultura/koronawirus-ograniczenie-dzialalnosci-instytucji-kultury-przedluzone-do-odwolania)

Działalność Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Komisji Edukacji Narodowej w Lubsku  także zostaje zawieszona do odwołania, to znaczy niedostępne dla czytelników są działy udostępniania.

UWAGA!

W związku z ogłoszeniem stanu epidemii biblioteka zawiesza również do odwołania przyjmowanie zwrotów wypożyczonych materiałów bibliotecznych.

Wszelkie zapytania prosimy kierować telefonicznie 68 457 24 22 lub drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O dalszych postanowieniach będziemy informować na bieżąco.

Stosownie do decyzji podjętej przez Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w dniu 11 marca 2020 roku, w związku z rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS - CoV - 2

BIBLIOTEKA BĘDZIE ZAMKNIĘTA

od 12.03.2020 r. do 25.03.2020 r.

Informujemy, że wszelkie informacje dotyczące koronowirusa wywołanego chorobą COVID-19 znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia, w zakładce: "Co musisz wiedziećo koronowirusie": https://ww.gov.pl/web/zdrowie/comusisz-wiedziec-o-koronowirusie

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło rwnież infolinię NFZ w zakresie informacji dla Polaków o podejrzenia koronowirusa.

Infolinia NFZ czynna jest całą dobę, 7 dni w tygodniu, pod numerem 800 190 590. UWAGA! Infolinia nie służy do wzywania pomocy ani zgłaszania przypadków zachorowań.

Czytaj więcej: UWAGA!

Nowości książkowe